12 grudnia 2016

LEGO ARCHITECTURE

ZESTAW KREATYWNY

Jako architekt, piewczyni prostoty i fanka cudownej zabawki, jaką są klocki LEGO, chciałam Wam dziś przedstawić kolekcję LEGO ARCHITECTURE - wspaniałej edukacyjnej serii dla starszych dzieci i wielu dorosłych ;). 

Świat klocków LEGO i architektury zawsze były powiązane. Zabawa klockami rozwija kreatywność, widzenie przestrzenne. Dzieci bardzo często budują właśnie najprzeróżniejsze budynki. Kilka lat temu prawdziwy fan klocków LEGO i architekt (o, całkiem tak jak ja!) Adam Reed Tucker we współpracy LEGO Group zaprojektował pierwsze zestawy z serii LEGO ARCHITECTURE. Były to interpretacje drapaczy chmur z Chicago, czyli rodzinnego miasta Adama. Z czasem firma wprowadziła do asortymentu zestawy budynków-ikon z innych amerykańskich miast, potem poszerzając ofertę o kolejne budynki z miast z całego niemal świata. Seria wciąż się rozwija i co jakiś czas pojawiają się nowe zetawy architektonicznych klocków.

MAUZOLEUM LINCOLNA


KAPITOL STANÓW ZJEDNOCZONYCH

LUWR

PAŁAC BUCKINGHAM

BERLIN

Seria LEGO ARCHITECTURE proponowałabym zdecydowanie starszym, wprawionym budowniczym. Mogę zagwarantować, że wyzwanie-budowanie to świetna zabawa, a powstały klockowy model stanie się piękną, często monochromatyczną dekoracją w pokoju jego twórcy ;)

Zachęcam Was do zapoznania się ze stroną LEGO ARCHITECTURE, z której pochodzą zamieszczone zdjęcia (TU). Znajdziecie tam więcej zestawów z tej serii oraz ciekawe informacje na temat budynków, które sami, dzięki LEGO możecie zbudować w domu ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...