8 stycznia 2016

ŻÓŁTY SŁONIK, CZYLI PRZEDSZKOLE W OSTROWI MAZOWIECKIEJ


Żółty Słonik to przyzakładowe przedszkole w Ostrowi Mazowieckiej zaprojektowane przez pracownię architektoniczną XYSTUDIO, założoną przez Filipa Domaszczyńskiego, Martę Nowosielską i Dorotę Sibińską. Przedszkole zostało oficjalnie otwarte w sierpniu 2015 roku i ... robi wrażenie ;) Miło popatrzeć, że coraz więcej polskich dzieci ma szansę od najmłodszych lat obcować z dobrą architekturą, spełniającą światowe standardy.

Przebywanie w miejscach dobrze zaprojektowanych wyrabia w młodym pokoleniu poczucie estetyki. Piękno otaczającego świata, czyli przede wszystkim piękno natury, ale również nasze codzienne, najczęściej zurbanizowane otoczenie, wpływają przecież każdego dnia na nasze samopoczucie. 
Prosta forma budynku, przejrzyste podziały funkcjonalne, naturalne materiały i kolorystyczne zróżnicowanie we wnętrzach ma pomóc dziecku odnaleźć się w przestrzeni. Duże przeszklenia dają poczucie wolności i wrażenie obcowania z otaczającą przyrodą. Architekci zadbali o dobre doświetlenie sal, umieszczając w dachu liczne świetliki. To ważne zwłaszcza zimą, w takie ponure dni, jak dziś .... ;)Cieszę się, że mamy w Polsce coraz więcej dobrej architektury dla dzieci. Pocieszające jest, że pracodawcy starają się wspierać prorodzinne plany swoich pracowników, pomagając im w zorganizowaniu opieki nad małymi dziećmi, finansując lub współfinansując takie obiekty, jak Żółty Słonik.


zdjęcia i więcej informacji: www.xystudio.pl

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...