16 grudnia 2015

PLANUJEMY ŚWIETA... CZARNO NA BIAŁYM


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas! Niosą z sobą niezapomniane chwile, okazje do rodzinnych spotkań i wspólnego kolędowania, prezenty, które dajemy i cudowne aromaty potraw, spożywanych tylko raz w roku! Niewiele jest osób, które nie lubią Bożego Narodzenia. Zwłaszcza dzieciaki czekają na nie z niecierpliwością i po prostu je uwielbiają!

O Świętach Bożego Narodzenia i Wigilii najlepiej  pomyśleć trochę wcześniej i rozłożyć konkretne działania w czasie. Unikniemy wtedy niepotrzebnego stresu, tłumu w centrach handlowych i frustracji. Proponuję zaplanować wszystko wcześniej czarno na białym ;) Efekt będzie piorunujący, a satysfakcja gwarantowana!

1. Po pierwsze warto zastanowić się, jak się ubrać i w co wystroić dzieciaki!  Możemy o tym pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. 

via: brit
2. Jeśli na Święta wyjeżdżamy to i tak warto wprowadzić do domu kilka świątecznych akcentów już w okresie adwentu. Niewielka choinka, świece, czy stroik doskonale wprowadzi naszą rodzinę w klimat Bożego Narodzenia.via: saladdays


via: examiner
3. Choinka to oczywiście podstawowa dekoracja każdego domu na Boże Narodzenie, niezbędna i obowiązkowa! Tradycyjnie choinkę ubieramy dopiero 24 grudnia, ale o bombki i inne dekoracje możemy zatroszczyć się już wcześniej ;)


via: gramfeed

via: horchow


4. I wreszcie prezenty! Warto zadbać o piękne opakowanie. Powiedzenie, że opakowanie  prezentu jest tak samo ważne, jak jego zawartość, nie sprawdza się zupełnie w przypadku dzieci. Jednak jestem pewna, że najmłodsi uwielbiają rozpakowywać prezenty stokroć bardziej niż... wyjmować z torebki. Nie zabierajmy im więc w Święta tej przyjemności: owińmy prezenty w piękny papier i przewiążmy wstążką. Niech mają radość z rozpakowywania!

via: hometalk


via: fairynuf

via: holamama

via: mydomaine


Planowanie i logistyka to podstawa uniknięcia stresowych sytuacji, nieudanych prezentów, a przede wszystkim gwarancja, że uda nam się poczuć Boże Narodzenie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...