3 listopada 2015

PRZEDSZKOLE PEŁNE ZABAWYKfar Shemaryahu Kindergarden w Izraelu to nowoczesne centrum edukacyjne dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Obiekt o powierzchni 2400 m2 stanowi kompilację sześciu placówek przedszkolnych, z których każda funkcjonuje oddzielnie, równocześnie oferując, jako kompleksowy budynek, przyjazne środowisko stymulujące najmłodszych do rozwoju poprzez zabawę. Projekt powstał w 2013 roku.


Inspiracją dla projektantów placówki były motywy bibilijne, natura i historia Izraela. Każde z przedszkoli wchodzących w skład kompleksu zajmuje powierzchnię około 150 m2 i jest inspirowane innym motywem, stąd różorodna kolorystyka i tematyka w każdym z nich, np. przedszkole "Palmowe" ma pomarańczową posadzkę, pełne jest wielbłądów, palm i chatek z drewna. Ogromny (250 m2) hall odgrywa kluczową rolę funkcjonalną w budynku. Jest łącznikiem pomiędzy ogrodem, a strefą wejścia, spinając zarazem poszczególne przedszkola. Ten wspaniały plac zabaw, tworzy główną oś komunikacyjną obiektu. 


W doskonale zaaranżowanej przestrzeni dzieci znajdują miejsce na aktywność fizyczną, spokojną zabawę i odpoczynek. Czyste kolory, dozowane w niewielkich porcjach pozostawiają pole do popisu dziecięcej wyobraźni.

Projektantka ośrodka Sarit Shani Hay od przeszło dwudziestu lat specjalizuje się w projektowaniu obiektów edukacyjnych w Izraelu. Dzięki wieloletniej praktyce nauczyła się postrzegać świat oczami dziecka. Potrafi stworzyć dla najmłodszych niezwykłą arenę do zabawy, pełną stymulujących bodźców, dzięki którym każde z nich może bezpiecznie odkrywać świat. 

via: archdailyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...