23 listopada 2015

CIASNY, ALE WŁASNY!


Często pokoje dziecięce mają niewielki metraż. Uważam jednak, że każdą przestrzeń można funkcjonalnie zaplanować, a nawet na kilku metrach kwadratowych dzieci będą mieć wszystko, co potrzeba, by dobrze im się mieszkało. Słynny tekst "ciasny, ale własny kąt" doskonale pasuje do większości naszych mieszkań....

Aranżacja małej przestrzeni wymaga przemyślanych decyzji. Dobrą, choć kosztowniejszą alternatywą dla "umeblowania" pokoju jest wielofunkcyjna zabudowa wykonana na zamówienie, pozwalająca wykorzystać nie tylko metry kwadratowe podłogi, ale całą kubaturę pokoju. Świetnym przykładem jest ciekawy mebel projektu H2Oarchitectes.W małym pokoju warto wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem. Już kilka szuflad, czy półek rozwiąże problem deficytu miejsca na przechowywanie większości ubrań i zabawek. 


via: welkeW małym pokoju często brakuje miejsca na tradycyjne biurko. Warto zastanowić się, czy dzięki piętrowemu łóżku nie zyskamy miejsca do pracy?


Meble mogą skrywać swoje funkcjonalne tajemnice ;) Kto powiedział, że biurko nie może się wysuwać, jak szuflada lub uchylać z regału? Dzięki takim mobilnym rozwiązaniom dzieci zyskują więcej przestrzeni do zabawy! W końcu nie samą nauką dziecko żyje...

via: mulher


via: websta

Czasami mały metraż pokoju wymaga niestandardowej zabudowy. Warto zainwestować w dobry projekt i mebel, dzięki którym życie stanie się wygodniejsze przez lata!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...