4 maja 2015

LAMPERIA W WERSJI "MODERN"


Lamperia, czyli wykończenie dolnej części ściany materiałem odpornym na brud i uszkodzenia, przed laty kojarzyła się z luksusem. W pałacach i dworach wykonywano ją z drewna lub kamienia, inkrustowano złotem i drogimi materiałami. Była niezwykle ozdobna i... bardzo kosztowna. Z czasem lamperia, stała się powszechnym i tanim sposobem zabezpieczania ścian przed zabrudzeniem, gdyż ekskluzywne pałacowe materiały zastąpiła  po prostu farba olejna!

Ściany w pokoju dziecka, zwłaszcza w dolnej części, są w zasięgu małych, nierzadko niszczycielskich i zazwyczaj bardzo kreatywnych rączek! Wykonanie lamperii we wnętrzach dla maluchów wydaje się więc pomysłem bardzo praktycznym. Warto jednak w tym przypadku połączyć tradycję z nowoczesnością. Lamperia może być przecież niedrogim i zarazem efektownym sposobem wykończenia ścian!via: homebook


Na rynku dostępnych jest wiele materiałów nadających się na lamperię. Najłatwiejszym sposobem jest pomalowanie dolnego pasa ściany zmywalną farbą ceramiczną lub tablicową. Górna linia lamperii nie musi być linią prostą ;) Na lamperię idealnie nadają się też zmywalne tapety i wszelkiego rodzaju panele.

1 komentarz:

  1. Oj tak, lamperia to zdecydowany MUS u dzieciaków :)) Bardzo podobają mi się pomysły 1 i 6. :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...