1 kwietnia 2015

TIPI


W dzieciństwie uwielbialiśmy z bratem bawić się w Indian. Konstruowaliśmy namioty, budowaliśmy domy z materaców i koców, a latem prawdziwe szałasy w lesie. Do naszej kryjówki zanosiliśmy książki, zabawki, prowiant i spędzaliśmy tam całe dnie.... 

Mimo, że od tamtego czasu świat bardzo się zmienił, a nasze dzieci szybciej obsługują smartfona, niż korzystają z nocnika, w tej kwestii niewiele się zmieniło ;) Dzieciaki wciąż uwielbiają takie zabawy! 

Jestem pewna, że tipi w pokoju dziecięcym lub w salonie, stanie się ulubionym miejscem, gdzie maluch zaszyje się, by w spokoju pobyć sam ze sobą lub zaprosi kompanów do zabawy. 

Oprócz tego tipi to ciekawy element dekoracyjny!

Może być neutralne, w jasnych kolorach na drewnianej konstrukcji...

via: lovelylife

via: lovelylife


Kolorowe, wzorzyste, bajkowe...

Łatwo też zrobić taki namiot samemu, podpinając tkaninę do sufitu. Nie potrzeba wtedy sztywnej konstrukcji.Rodzeństwu można rozstawić dwa namioty. We wspólnym pokoju to idealny sposób na wydzielenie przestrzeni każdemu dziecku.

via: firsthome

Jednego mi tylko żal, stawiając gotowe tipi, odbieramy dzieciakom możliwość budowania go samemu.... a to taka wspaniała zabawa!

1 komentarz:

  1. No pamiętam jak sam budowałem namioty z koców, kołdry, krzesła, albo później zwałem to bazami :) Ekstra zabawa, może lepiej takiemu dzieciakowi przygotować właśnie takie elementy i razem z nimi zacząć robić taką konstrukcję, wspólna zabawa zbliża. Na jednym ze zdjęć dostrzegłem płytki, któreś z pierwszych z motywem szachownicy czarno białej, widziałem już taką kompozycję, ale w salonie i łazience, a tutaj serio zaskoczyło mnie, bo wygląda to całkiem fajnie w takim pokoju dziecięcym.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...