20 kwietnia 2015

ŁAZIENKA W SAM RAZ DLA DZIECIAKÓW

Najczęściej, gdy pojawiają się w domu dzieci, nasza łazienka po prostu staje się również łazienką dla maluchów. Rzadko projektujemy ją specjalnie dla nich. Dzieciaki zbyt szybko rosną, by w domu dostosować ceramikę do ich rozmiaru. Warto jednak wprowadzić do łazienki pewne akcesoria i przytulne akcenty, które spowodują, że dzieci chętniej samodzielnie zaczną myć ząbki, kąpać się i korzystać z toalety.

1. Bezpiecznym i łagodnym dla kieszeni sposobem adaptacji łazienki na potrzeby dzieci jest wyposażenie wnętrza w podesty, siedziska, a przede wszystkim przyjemne i miłe dzieciom ozdoby:
2. Możemy wprowadzić do wnętrza łazienki trochę barwnych akcentów, np. wykańczając ściany winylową tapetą lub malując półki. Jeśli sami dobrze czujemy się w pobudzających, kolorowych przestrzeniach to możemy nawet położyć płytki w żywych kolorach. 3. Nie zapominajmy o zabawkach w łazience! Zwykle dzieciaki uwielbiają kąpiele, które stają się okazją do wspaniałej zabawy, zwłaszcza gdy mają towarzystwo :) Odpowiednio zaaranżowane półki na zabawki mogą stać się przyjemną ozdobą łazienki!4. Jeśli dzieci mają swoją, oddzielną łazienkę możemy urządzić ją gustownie, ale z fantazją! Niewielkie przyjazne maluchom akcenty, np. oryginalne oświetlenie, kolorowe baterie lub ceramika, czy oryginalne płytki gresowe to elementy, które na pewno spodoba się dzieciom.Które rozwiązanie przypadło Wam najbardziej do gustu? Ja zakochałam się w lampach-chmurach i zielonych bateriach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...