26 marca 2015

POKOIKI ZROBIONE NA ... SZARO


O wpływie kolorów na nasze samopoczucie pisałam już kiedyś w poście KOLOROWY ŚWIAT...  Dziś chciałabym powrócić do tematu, dodając do listy Szarą Eminencję, tak często niedocenianą i pomijaną przy wykańczaniu wnętrz dla dzieci.... 

Kolor szary odpręża, wycisza i uspakaja. W nadmiarze może powodować poczucie izolacji, jednak umiejętnie dozowany i zestawiony z innymi barwami doskonale sprawdzi się w pokojach dziecięcych, zwłaszcza gdy cenimy sobie umiar i elegancję. 

Szarość ma wiele odcieni, potrafi być zimna, jak stal i milutka, jak futerko myszki... Doskonale komponuje się z innymi kolorami. Ożywi ją żółć, czerwień, zieleń, czy seledyn. Jej elegancję podkreślą zgaszone pastelowe odcienie różu, fioletu, czy czerń. 

Zresztą zobaczcie sami piękne i przytulne dziecięce pokoiki zrobione na... SZARO :)


3 komentarze:

  1. Przepiękne! U nas tez szaro w pokoju syna:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne inspiracje. Ja urządzając pokoik zupełnie nie wiedziałam jak go pomalować. Poszliśmy w niebieski z żółtym. Jednak teraz trochę żałuję. Nie chciałam robić pokoju na szaro, bo szarą mamy sypialnię. Ale dopiero teraz widzę jak ważne jest dla wcześniaka wyciszające otoczenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe inspiracje. Urządzam właśnie pokój dla synka i na takie kolory chcę postawić. Tak jak Wcześniak i co dalej, chodzi mi o to, aby dziecko mogło się w nim wyciszyć. Jedyne czego się boję to, to że będzie taki jakiś ponury... Z tego, co widzę jednak na zdjęciach to wystarczy dodać jakiś żywy kolor a efekt jest rewelacyjny.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...