22 stycznia 2015

IKEA REMAKE-ŁÓŻKO ZE SCHOWKIEM


Łóżko ze schowkiem jest bardzo praktyczne, zwłaszcza w niewielkich pokojach dla dzieci. Zdarza się, że pokoik jest tak mały, że szafa, czy komoda po prostu się nie mieszczą... Kilka dodatkowych szuflad często rozwiązuje problem deficytu miejsca na przechowywanie pościeli i ubrań. Takie łóżko ze schowkiem wcale nie musi być drogie, bo można w łatwy sposób zrobić je samemu. Jak zwykle nieocenione meble z Ikea, w komplecie z deską podkładową dociętą przez stolarza lub zakupioną (i dociętą bezpłatnie w Castoramie), wiertarką, śrubami i dobrymi chęciami wystarczą, żeby zrobić fajne łóżko za niewielkie pieniądze. Popatrzcie na kilka takich łóżek "własnej roboty" i dajcie się zainspirować!

Materac i komoda Ikea Malm:

via: hitta-hem

Materac i komoda Ikea Stuva


via: anniste

via: bo-bedre

Materac i szafki kuchenne Ikea Metod:


Materac i regał Ikea Kallax:


I jak Wam się podobają takie rozwiązania? Zwróćcie uwagę na detale: ciekawe uchwyty do szuflad, czy wykorzystanie miejsca za komodą na dodatkowe półki na książki! To własśnie takie drobiazgi tworzą fajny klimat w pokoju dziecka ;) 

5 komentarzy:

 1. hmm na większość z tych łóżek bym się nie zdecydowała - są za wysokie i zwyczajnie nieładnie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi się tam podobają, choć ich wysokość rzeczywiście może być problemem. Gdyby jednak miały jakieś barierki to dziecko byłoby dużo bezpieczniejsze i na pewno szczęśliwe, że ma takie łóżko. Na pewno nie obawiałoby się potworów spod łóżka, no bo żaden by się tam nie zmieścił :)
  Nie wspominając już o tym, że każde dodatkowe miejsce jest u mnie na wagę złota. Myślę, że rozważę takie rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszelkiego rodzaju schowki zawsze się przydają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a czy po takim materacem położonym bezpośrednio na płycie nie zalęgnie się grzyb? łóżka zazwyczaj mają dna z listewek i nie wiem jak ten problem tu rozwiązać.

  OdpowiedzUsuń
 5. w płytach moznaby ponawiercać otwory materac wtedy miałby możliwośc oddychać :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...