21 listopada 2014

U EWY I ADY W POKOIKU


Adę i Ewę dzielą prawie trzy lata różnicy wieku, a łączy wspólny pokoik! Każda dziewczynka ma w nim swoje ulubione zabawki, choć najchętniej bawią się nimi razem. Uwielbiają tworzyć wspólne przedstawienia. Przebierają się wtedy w "piękne" suknie. Zasłona okna staje się kurtyną, a piętrowe łózko widownią...


Ewa lubi spędzać czas przy biurku. Często koloruje i pisze swoje pierwsze literki. Niestety w jej miejsce "pracy" młodsza siostra wciąż wprowadza "artystyczny nieład"... Całe szczęście szufladki w biurku, a w nich najważniejsze skarby, można zamknąć na kluczyk, który Ewa ukrywa w miejscu niedostępnym dla Ady.

Nad biurkiem wiszą kolorowe imienne literki z firmy Blague. Dziewczynki są z nich bardzo dumne :)

Popularny regał z Ikei Expedit (obecnie zastąpiony przez prawie identyczny system Kallax) mieści nie tylko zabawki, ale przede wszystkim pełni w pokoju dziewczynek funkcję szafy na ubrania. Szuflady i drzwiczki zdobią ceramiczne uchwyty ze sklepu Regałka. Takie detale są bardzo ważne! To właśnie kolorowe pochwyty uczyniły z pospolitego regału, wyjątkowy mebel.

Ada uwielbia bawić się drewnianym domkiem dla lalek. Mieszkają w nim dwie zaprzyjażnione rodziny:  króliczków i jeżyków :)

Piętrowe łóżko z drewna sosnowego zostało wykonane przez stolarza według mojego projektu. W cokole mieści się pojemna szuflada na pościel. 

Na jedną ze ścian naklejona została fototapeta przedstawiająca kolorową łąkę. To wielokrotnie powiększony rysunek, który wykonałam dla mojego syna, obecnie prawie dziesięcioletniego, kiedy był jeszcze malutki i mieszkał w tym pokoju... Od tamtego czasu pokój trzykrotnie zmieniał właścicieli, nie pozostał w nim już żaden "stary" mebel, a fototapeta wciąż zachwyca :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...