3 września 2014

POKOIK KOEDUKACYJNY, CZYLI SIOSTRA MIESZKA Z BRATEM

Dzielenie pokoju z rodzeństwem ma wiele zalet. Uczy tolerancji, wrażliwości na drugiego, empatii, no i przede wszystkim "dogadywania się". Odpowiednio urządzone wnętrze dla rodzeństwa, może zaspokajać potrzeby wszystkich dzieci, dawać poczucie wyjątkowości i posiadania własnego kąta, a to przecież podstawa, by czuć się komfortowo we własnym domu :)


Niedawno pisałam o pokojach dla dwóch sióstr, dzisiaj chciałabym poruszyć temat, który wydaje się trudniejszy. Postaram się zainspirować tych, którzy zastanawiają się, jak urządzić pokój dla brata i siostry. 

Można wydzielić strefy należące do każdego dziecka kolorem. Wystarczy inna pościel i poduszki na łóżku, ale można też pójść dalej...via: babble

via: parents


via: pinterst


Dobrym rozwiązaniem w małych pokojach jest piętrowe łóżko. Starsze dzieci na pewno docenią dizajnerskie, nowoczesne aranżacje.via: pinterest


via: sunset

W małym pokoju doskonałym rozwiązaniem jest budowa wielofunkcyjnego mebla. Dzieci śpią na różnych poziomach, przestrzeń pod górnym spaniem zajmuje szafa na ubrania, zabawki lub książki.
Doskonałym pomysłem w pokoju rodzeństwa, jest stworzenie czegoś w rodzaju "domku w pokoiku" (pisałam już kiedyś o podobnych rozwiązaniach TU). Dziecko ma swoje prywatne, wydzielone miejcse, gdzie może się ukryć, gdy potrzebuje chwilę pobyć w samotności.


Jeśli dziecięcy pokój znajduje się na poddaszu można wykorzystać skosy na stworzenie intymnych wnęk dla dzieci. Można też urządzić pokój mobilnie, dając każdemu dziecku do dyspozycji mebel na kółkach, który pomieści materac, kilka półek i w razie konieczności zapewni schronienie "od reszty świata".


via: mommo-design

Nie taki diabeł straszny.... Nawet mały pokój dla brata i siostry da się funkcjonalnie, ładnie i przytulnie urządzić, tak, by wszyscy byli zadowoleni :)

1 komentarz:

  1. Super pomysły na pokóje dla rodzeństwa, zwłaszcza pierwsza propozycja. Ah! Te kolory - WSPANIAŁE !

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...