17 czerwca 2014

NOWA SZKOŁA Z TRADYCJAMI - BUDYNEK SZKOŁY W BATH (ANGLIA)

Prosta bryła nowego budynku szkoły w Bath, została zaprojektowana przez lokalne biuro architektoniczne Mitchell Taylor Workshop. Zleceniodawcą była szkoła Kingswood. Budowa obiektu została zakończona w sierpniu 2013 roku.Projekt nowego bloku edukacyjnego dla ośmiu klas był nie lada wyzwaniem. Teren, na którym stanął budynek szkoły, znajduje się w ścisłej strefie konserwatorskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych obiektów z początku XX wieku, wciągniętych na listę światowego dzidzictwa. Architekci nawiązali do form istniejących budynków. Na materiał wykończeniowy wybrali kamień i ciemną cegłę.

Pomysłem na budynek było stworzenie prostego planu, który w pełni wykorzysta światło dzienne, pozwalając mu dotrzeć w głąb szkoły. Bryła i dach budynku nawiązują do otoczenia, jednak wysokie, ogromne okna i nowoczesne detale nie pozostawiają złudzeń, że to nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku.

Wnętrza budynku są spokojne i bardzo eleganckie, wychodząc na przeciw tradycjom starej, konserwatywnej angielskiej szkoły :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...