23 czerwca 2014

KOLOROWE POKOJE: NIEBIESKI POKOIK NIE TYLKO DLA CHŁOPAKÓW

W kolejnym poście z cyklu KOLOROWE POKOJE, chciałabym pokazać niebieskie wnętrza dla dzieci. 

Większość z nas lubi kolor niebieski. Nic dziwnego, przecież to kolor pogodnego nieba i lazurowej wody w morzu. Wszelkie odcienie błękitów przywołują wspomnienia z wakacji, czasu spędzonego na beztroskiej zabawie i wypoczynku...

via: skonahem

Niebieski jest idealnym kolorem do pokoiku ucznia. Pobudza umysł do pracy, wzmacnia koncentrację i uspakaja. Kojąco wpływa na dzieci nerwowe i bardzo wrażliwe, które zbyt silnie reagują na bodźce. 


via: paperblog

via: smallroar

Najłatwiej wprowadzić kolor niebieski do pokoiku dziecka, malując ścianę lub sufit farbą. Kolor może pojawić się na jednej, wybranej ścianie, kilku lub wszystkich. Możemy połączyć różne odcienie niebieskiego, lub pozostać przy jednym. Taka niebieska ściana to idealne miejsce na powieszenie obrazków, grafik, zdjęć, czy na własną galerię w pokoiku dziecka (więcej na ten temat TU).

via: hemnet

Oferta tapet na rynku wnętrzarskim jest ogromna. Na pewno uda się dobrać, coś naprawdę fajnego, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki! 


via: smallroar

via: sofieii


Jeśli nie mamy pełnego przekonania, co do wyboru kolorystyki, lub nie chcemy robić remontu, wystarczy kupić do pokoju dziecka niebieskie dodatki :) Pościel, dywaniki, a nawet odpowiednio dobrane pojemniki na zabawki, są przecież ważną częścią wystroju wnętrza!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...