22 marca 2014

UROKLIWE RETRO Z DOMIESZKĄ NOWOCZESNOŚCI

Mówi się, że niektóre stare domy mają duszę... Wielu ludzi nie uznaje nowego budownictwa, zarzucając nowoczesnym mieszkaniom brak autentyczności i właśnie bezduszność. Zwolennicy nowoczesności nie są w stanie zaakceptować braku windy i miejsca postojowego w garażu. Trudno z tym polemizować. Zapewne każda lokalizacja ma swoje wady i zalety...

Zgodnie z zasadą złotego środka, nie lubię przesady w żadnym kierunku. Stare, ponure mieszkania z gdańskimi szafami, dębową skrzypiącą podłogą i ciężkimi żyrandolami zostawiłabym raczej babci... a minimalistyczne puste przestrzenie singlom, spędzającym osiemnaście godzin dziennie poza domem. Doceniam uroki starych wnętrz i cenię wygody współczesnego budownictwa, dlatego przemawia do mnie urokliwe retro z domieszką nowoczesności.

via: solebich

Wyraziste, geometryczne wzory na tapecie, żywe kolory i bujany fotel, zaprojektowany w latach 50-tych XX wieku przez Ray'a i Charlesa Eamesów, tworzą urok tego dziecięcego pokoiku. 


via: 1decor

via: 1decor


Drewniana podłoga i jasne ściany to najlepsze tło dla wszelkich mebli i dekoracji, nawet jeśli te są w wyrazistych i krzykliwych kolorach. 


W tym autentycznie starym pokoiku czuć powiew świeżości. Pastelowy dywan, roleta w oknie i zabawny obraz sukienki na ścianie wystarczyły, by ująć wnętrzu co najmniej kilkadziesiąt lat.

Pokoiki dla dzieci ze starymi lub stylizowanymi meblami, trącącymi myszką tapetami i zabawkami wygrzebanymi na babcinym strychu, to idealna propozycja zarówno dla mieszkańców starych kamienic, jak i dla sentymentalnych lokatorów nowoczenej architektury. Niezawodne są zawsze ponadczasowe klasyki dwudziestowiecznego designu-nigdy nie stracą klasy.  Wystarczy jeden stylizujący element wystroju wnętrza, by pokoik nabrał klimatycznej patyny, lub odwrotnie, kilka współczesnych, by odzyskał młodzieńczą świeżość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...