3 lutego 2014

POKOIK DLA DZIECKA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Urokliwe wnętrza w stylu skandynawskim mają coraz szersze grono wielbicieli. Początki tego nurtu sięgają lat trzydziestych XX wieku. Charakterystyczne dla tego okresu są projekty minimalistycznych mebli z jasnego drewna. Nurt skandynawski rozwijał się początkowo głównie w Danii i Szwecji. Proste meble autorstwa Arne Jacobsena, Alvara Aalto, czy Josefa Franka szybko zyskały niezwykłą popularność i miano ikon designu, a ich projektanci sławę i rzesze naśladowców.

Wnętrze w stylu skandynawskim jest jasne, może mieć intensywne akcenty kolorystyczne lub być monochromatyczne. Bazą jest kolor biały i jego odcienie. Konieczna jest drewniana podłoga pomalowana na biało (można ewentualnie pozostawić kolor drewna) oraz meble z naturalnych materiałów, najlepiej drewna i skór. Mile widziane są fakturowane tkaniny i meble z odzysku. Proste formy powinny nawiązywać stylistyką do wzornictwa z dekad połowy zeszłego wieku. 

Urządzenie pokoiku dla dziecka w stylu skandynawskim to całkiem proste i bardzo przyjemne zadanie. Dla ułatwienia kilka inspiracji!

via: pinterestvia: 1decor

via: 1decor

via: 1decor
via: kenziepoo
Nie bójmy się zaszaleć z dodatkami. Kolorowe poduszki w geometryczne wzory, zwierzęce motywy na pościeli i przytulanki, najlepiej "handmade"! Tapety są mile widziane, ale wcale nie konieczne. Jeśli pozostaniemy wierni dwóm głównym zasadom: wnętrze ma być jasne, a materiały naturalne, na pewno uda się urządzić maluchowi piękny pokoik w skandynawskim stylu!

4 komentarze:

 1. Bardzo dużo fajnych pomysłów..
  Nominowałam Cię do Liebster blog Award
  http://bodomzmiennymjest.blogspot.com/2014/02/wyroznienie-liebster-blog.html#links
  Mam nadzieję że się przyłączysz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za nominację i cieszę się, że podoba Ci się blog.

   Usuń
 2. przepiękne są urządzone te pokoje, chętnie coś podpatrzę u Ciebie :-)

  www.kuchniaipodroze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię te skandynawskie klimaty... Pokoiki rzeczywiście są cudne:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...