3 stycznia 2014

W POKOIKU U HELI


Pokój Ewy zamienił się w pokój Heli...

Jakiś czas temu pokazywałam pokoik Ewy (TU). Od tamtej pory dużo się w nim zmieniło-przede wszystkim właścicielka, a wraz z nią wszystko z wyjątkiem mojej ulubionej lampy Artecnika Torda Boontje...

Pokój został starannie zaplanowany. Meble wykonał na zamówienie stolarz. Na nieco ponad ośmiu metrach kwadratowych chcieliśmy zmieścić wszystko, co potrzebne dziewczynce, która dopiero zaczyna edukację w szkole, a nim się obejrzymy stanie się nastolatką
Postanowiliśmy unieść łóżko i umieścić pod nim obszerną szafę. Eksponowany wcześniej czerwony komin został przemalowany na biało, a od strony łóżka pokryty farbą magnetyczną, dzięki czemu Hala może przywieszać na nim co chce za pomocą magnesów. Jest zachwycona!
Regał licujący się z szerokością łóżka pełni równocześnie funkcję drabinki, choć najczęściej dzieciaki wchodzą na łóżko po biurku :)


Przeciwległa ścina, przy której poprzednio stał regał została pomalowana na błękitno. Ttworzy tło dla ekspozycji rysunków Heli oprawionych w białe ramki różnych formatów i kształtów. Całą szerokość pokoju (ponad dwa metry) przy oknie zajmuje duże biurko, a właściwie gruby blat rozpięty pomiędzy ścianami. Ponieważ trzeba było umocować go na stałe do ścian, w trosce o kręgosłup Heli, zdecydowaliśmy się dokupić regulowane krzesło Scooter firmy Moll i szafkę na kółkach tej samej firmy.

Fragment galerii na błękitnej ścianie

Na eksponowanym miejscu miłe pamiątki-portret mamy

Pierwsze buciki

Uchwyt kosza na śmieci Hela 
zrobiła ze szklanych koralików

Ukochana lala-Roma

Zasłonki uszyłyśmy same,
tkaninę kupiłyśmy oczywiście w Craftoholicshop

Pastelowe Cotton Light Balls pełnią funkcję lampki nocnej
i uroczej ozdoby

W aranżacji pokoju, czynny udział brała sama właścicielka. To ona wybrała kolor blękitny na ścianę, dywan i materiał na zasłonki w naszym ulubionym sklepie z tkaninami Craftoholicshop. Sama zrobiła też uchwyt do kosza na śmieci, pomagała w szyciu zasłon i przede wszystkim wykonała wszystkie dzieła do galerii! Uwielbia swój pokój :)

2 komentarze:

  1. Wspaniałe zagospodarowanie przestrzeni. Gratuluję, jest ślicznie i praktycznie. Czy mogłaby Pani polecić stolarza, który wykona łóżka dla dziewczynek?
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam stolarzy z Warszawy i okolic. Jeśli to Pana rejon to mogę polecić. Kontakt: dizajneczka@gmail.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...