13 stycznia 2014

OŚWIETLENIE IDEALNE, CZYLI KILKA FAJNYCH LAMP DO POKOJU DZIECKA


Dobór ładnego i zarazem funkcjonalnego oświetlenia do domu to bardzo ważne i trudne zadanie. Światło w dużej mierze kształtuje nastrój w pomieszczeniu, a odpowiedni dobór lamp może znacznie wpłynąć na atrakcyjność wnętrza.

Dobierając lampę musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej funkcję i w zależności od niej dobrać odpowiednią oprawę, moc i barwę światła.

Dziecko potrzebuje w swoim pokoju dużo światła. Konieczna jest lampa wisząca przy suficie, która równomiernie oświetli cały pokój, lampka na biurku i przy łóżku. Dobrze, gdy dodatkowo mamy do dyspozycji zasilanie kinkietów. W razie potrzeby (lub ochoty) możemy umieścić lampy stojące i nastrojowe nocne oświetlenie.

Lampa dla dziecka musi też być ładna! Oto kilka moich ulubionych lamp, które na pewno uatrakcyjnią dziecięcy pokoik:


Stojąca na drewnianej nodze lampa mukaki jest moim obiektem pożądania już od dawna! Gdybym tylko miała gdzie ją postawić... Do wyboru są różne abażury, a do nich dywaniki i poduchy. Lampa daje łagodne, nastrojowe światło.
 
Wykonane z tworzywa sztucznego lampy kafti są po prostu dobrze zaprojektowane. W ofercie firmy można znaleźć przeróżne oprawy, a część z nich Monika Brauntsch i Sonia Słaboń zaprojektowały specjalnie z myślą o najmłodszych :)

Pomysł więzienia ptaszków w klatce zdobędzie zapewne zarówno wielu zwolenników, jak i rzeszę przeciwników. Mnie się podoba!
O lampach i dodatkach Lamps and Co. pisałam już TU. Stylowe i nowoczesne zarazem lampki z pewnością uatrakcyjnią pokój dziecka.
Cotton Balls Ligts polecam szczególnie, jako nastrojowe źródło światła dla dzieci, które boją się ciemności. Kolory kulek możemy dobierać sami lub kupić jeden z wielu gotowych zestawów. Dzieci uwielbiają te lampki. Sprawdziliśmy!

2 komentarze:

  1. Kurcze, ta z mapą ciekawa...przypomniał mi się globus podświetlany, może dlatego mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Swoja drogą, taki globus też jest świetny :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...