24 stycznia 2014

EXPEDIT REMAKE-POMYSŁ NA PROSTY REGAŁ


Seria regałów EXPEDIT z Ikei znana jest prawie każdemu, a pewnie większość z Was ma jakiś element z tej serii w domu. Regał ma prostą regularną konstrukcję i dostępny jest w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. 

Półki można wypełnić dostępnymi w Ikei, odpowiednich rozmiarów pudełkami, szufladami lub zamknąć drzwiczkami. Daje to wiele możliwości indywidualnego dopasowania tego prostego mebla do różnych funkcji. Poniżej kilka przykładów, jak jeszcze można uatrakcyjnić i do czego wykorzystać regał Expedit...My dodaliśmy kolorowe, ceramiczne gałki (pisałam o nich TU) i zrezygnowaliśmy z jednej półki, aby zamocować drążek i zyskać przestrzeń na powieszenie ubranek na wieszakach. Regał pełni funkcję szafy na ubrania i miejsca na zabawki i książeczki.

via: living

via: living

Zmiana kolorystyki frontów bardzo uatrakcyjnia wygląd regału. Powstały nawet firmy, które oferują kolorowe panele, gotowe do naklejenia na konkretne modele mebli z Ikei, między innymi serię Expedit, czy łóżko Kura.Seria Expedit idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego. Daje możliwość idealnej segregacji zabawek, a dla małych dzieci jest wystarczająco pojemną szafą. 


Przy niewielkim nakładzie pracy, można przerobić regał na wygodne siedzisko do przechowywania najprzeróżniejszych różności :)


Bardziej kreatywni rodzice mogą wykorzystać regał, jako podstawę łóżka,


lub wygodny stolik do wszelkich kreatywnych prac!

Mimo, iż wielu uważa serię Expedit za zbyt pospolitą i nudną, ja jestem jej fanką. Uważam, że jest bardzo funkcjonalna, a przy odrobinie chęci i pomysłowości każdy jej element może stać się pięknym, ciekawym i niepowtarzalnym meblem do pokoiku dziecka, i nie tylko!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...