12 listopada 2013

SIELSKO, ANIELSKO... CZYLI RETRO KLIMATY W DZIECIĘCYM POKOIKU


Klimaty retro sprawdzają się znakomicie w pokoiku dziecięcym. Stara szafa, komoda, czy łózko z odzysku, koniecznie pomalowane na biało lub w pastelowych kolorach tworzą prawdziwie sielsko-anielskie klimaty. 


Takie przytulne, jasne wnętrze sprawdzi się najlepiej w domku za miastem... Mebelki powinny być autentycznie stare i pomalowane (niekoniecznie dokładnie) w jasnych kolorach, podobnie jak ściany i podłoga. W bardziej nasyconych barwach mogą być tkaniny, najlepiej w drobne wzory, kwiatuszki, kratki i paseczki. 

Styl retro pasuje również do apartamentów w starych kamienicach. Zwłaszcza, jeśli właściciele mieszkania starali się zachować klimat historycznych murów, pozostawiając na przykład oryginalny parkiet, stiuki na ścianach, czy przedwojenne meble.


  
Ograniczyłabym zdecydowanie liczbę mebli z odzysku w nowocześnie urządzonych mieszkaniach na nowo powstałych, wielkomiejskich osiedlach. Choć na jakąś śliczną, starą komódkę, czy kryształowy żyrandol, jako unikatowy element kontrastujący z nowoczesnym wyposażeniem wnętrza dziecięcego pokoju, zawsze można sobie pozwolić, nawet w futurystycznej willi :) Ale to już zupełnie inne, eklektyczne klimaty...

3 komentarze:

 1. O matkości! Zupełnie przez przypadek trafiłam na Twojego bloga, a że ten wpis (przede wszystkim zdjęcia) mnie urzekły, to już dodaję do ulubionych! Oczywiście zapraszam również do mnie w wierszowane progi :) pokój piękny, naprawdę piękny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałam Cię do The Versatile Blogger Awards, ujawnisz o sobie 7 rzeczy?
  szczegóły: http://matkabrowar.blogspot.com/2013/11/weekend-zakupy-i-nominacja.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za nominacje i miłe słowa

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...