29 listopada 2013

PARYSKI DOM, A W NIM PIĘTRO CAŁE DLA DZIECIAKÓW!


W pięknym paryskim domu powstały czarujące wnętrza, pełne delikatności, kolorów,... dzieł sztuki i klasyki designu. Daphné, mama czwórki dzieci, zakochała się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia i urządziła je z miłością oraz wyczuciem. Dzieci mają do dyspozycji swoje piętro, podzielone na strefę damską i męską...

W pokoju dziewczynek, które uwielbiają wieszać na ścianach plakaty i zdjęcia, niekoniecznie odpowiadające gustom mamy, panuje prostota i harmonia. Stonowana kolorystyka ścian, mebli i dodatków, przełamana zostaje niewielką dawką koloru w postaci pojedynczych mebli. Ściany pomalowano farbą magnetyczną. Dzięki temu można umieszczać na nich dowolną ilość "dzieł" i wymieniać je, bez konieczności niszczenia ścian. A, jak wiadomo, kobieta, szczególnie zaś nastoletnia, zmienną jest...
Strefa chłopców jest bardziej kolorowa. Przy oknach zainstalowane zostały ławy, na których położono barwne poduchy poduchy. Oczywiście ulubioną zabawą chłopców jest tworzenie z nich różnych budowli.

Wyszukując dzieł sztuki Daphné konsultowała wybór z wszystkimi członkami rodziny. Dzieci same wybierały, co chcą mieć powieszone na ścianach w swoich pokojach. Efekt bywa zabawny: plakat z ulubioną drużyną piłkarską wisi obok dzieł współczesnych mistrzów, np. Keitha Haringa. 1 komentarz:

  1. Świetne :) U nas w pokoiku też połączyliśmy dziecięcy design z odpowiednio dobranymi dziełami np. Picassa i Warhola :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...