6 listopada 2013

KID'S REPUBLIC, ZABAWA WŚRÓD KSIĄŻEK


Książki mają ogromną konkurencję! Niestety coraz częściej przegrywają ze smartfonami, tabletami i komputerami. Wizyta w Apple Store wydaje się dzieciom dużo bardziej atrakcyjna, niż w zwykłej księgarni... Jestem jednak pewna, że gdyby więcej było takich kolorowych księgarni, jak Poplar Library, dzieci odwiedzałyby je z ochotą i pewnie też chętniej czytały.
Kolorowa księgarnia Poplar w Beijingu została zaprojektowana przez japońskie biuro SAKO Architects specjalnie z myślą o dzieciach. Znana także pod nazwą Kids Republic zajmuje powierzchnię 180 metrów kwadratowych na dwóch kondygnacjach. Na parterze znajduje się sala zabaw, gdzie organizowane są cykliczne warsztaty i eventy dla dzieci. Pierwsze piętro, na które prowadzą tęczowe schody zajmuje wyjątkowa księgarnia.


Regały, kolorowe wykładziny, okna-siedziska i wijące się pomosty tworzą  plac zabaw wśród książek, pełen tajemnych przejść, pomostów i labiryntów... Meble są białe. Projektanci wyszli z założenie, że kolorowe książeczki dla dzieci i tak "pomalują" wnętrze. Wykładziny we wszystkich kolorach tęczy zachęcają dzieciaki do zajęcia wygodnej pozycji i zagłębienia się w lekturze... oczywiście,kiedy już zmęczą się zabawą :)


Sama chętnie bym chodziła do takiej księgarni...


via: homeditsako

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...