22 listopada 2013

KALENDARZ ADWENTOWY WŁASNEJ ROBOTY


Wielkimi krokami zbliża się adwent, a wraz z nim radosny czas wyczekiwania i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. I chociaż to nie jest nasza rodzima tradycja, w wielu domach na początku grudnia pojawiają się kalendarze adwentowe. Pełne smakołyków okienka, skrywają niespodziankę na każdy grudniowy dzień poprzedzający Boże Narodzenie.

Najprościej kupić adwentowy kalendarz w sklepie, można jednak przygotować coś wyjątkowego samemu. W końcu zostało jeszcze kilka dni, zanim zaczniemy grudniowe odliczanie! Mam dla Was kilka podpowiedzi, w jaki sposób samemu zrobić adwentowy kalendarz, dekorując przy okazji świątecznie mieszkanie i pokoik dziecka.

 
Kalendarz adwentowy można zrobić z pudełeczek zapakowanych w świąteczny papier, włożonych w regał, wrzuconych do szklanej czary, czy po prostu położonych na stoliku.


via: diyordie

Kalendarz adwentowy może też mieć postać lasu choinek, pod którymi skrywają się niespodzianki.


via: lollyjane

via: lollyjane

Kilka prostych do wykonania propozycji dla miłośników stylu retro :)

via: heylook

via: diyordie


I coś dla minimalistów, dla których mniej znaczy więcej.

via: lollyjane


via: lollyjane

Dziecięce skarpetki zawieszone na sznurku? Banalny do wykonania i bardzo urokliwy ten adwentowy kalendarz! Żeby tak jeszcze móc go przywiesić na kominku.... ;)

A jakie niespodzianki odkryje dziecko każdego dnia? Najczęściej są to czekoladki lub cukierki, mogą też być naklejki, drobne zabawki, ozdoby choinkowe, czy akcesoria do włosów, koniecznie w duchu Bożego Narodzenia :)

2 komentarze:

  1. Piękne te propozycje :) My mieszkamy w Niemczech i te kalendarze są tradycja tu adwent bardziej się obchodzi niż Boże Narodzenia . My w tamtym roku robiliśmy sami a w tym poszliśmy na łatwiznę i kupiliśmy z klocków Lego ale matka i tak ma zamiar zrobić wspólny do kuchni :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście tradycja kalendarzy adwentowych wywodzi się z Niemiec, więc jest tam szczególnie lubiana. A taki kalendarz własnej roboty to świetna sprawa!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...