4 listopada 2013

JAK FAJNIE URZĄDZIĆ MAŁY POKÓJ DLA NASTOLATKA?


Nastolatek, znacznie bardziej niż kilkuletnie dziecko, potrzebuje własnego pokoju. W okresie dojrzewania młody człowiek ściśle wyznacza granice swojej prywatności i intymności. Ma coraz częściej swoje tajemnice i potrzebuje spokojnego miejsca do nauki. 

Potrzeba posiadania własnego pokoju, choćby malutkiego, staje się dla dorastającego dziecka niezwykle ważna. Funkcjonalne urządzenie małego pomieszczania to wprawdzie duże wyzwanie... ale wcale nie takie trudne, jakby się mogło wydawać:)

Zobaczcie kilka fajnych, inspirujących pomysłów na mały pokój dla nastolatka :)
Propozycja zabudowania części i tak małego pokoju, w pierwszej chwili może wydawać się absurdalna, ale... podest, którego przestrzeń zostanie wykorzystana na chowanie ubrań i rzeczy może też skrywać biurko i dodatkowe miejsce do spania dla najlepszego przyjaciela :) Schodki to oczywiście szuflady, a pod uchylną klapą pod materacem zmieści się schowek na narty, zimowe kombinezony, czy dodatkową pościel dla gości. Wprawdzie budowa takiego mebla to spore wyzwanie dla ojców majsterkowiczów lub dobrego stolarza, ale efekt wart jest zachodu. Spójność kolorystyczna, np. wykonanie mebli z tego samego drewna co podłoga, lub w kolorze ścian, zwiększy optycznie przestrzeń.


Łóżko pod sufitem (i to na szafie, biurku i regale) powinno się zmieścić w naprawdę malutkim pomieszczeniu... Na zdjęciu w klasycznym wydaniu.


Scalanie kilku mebli zaoszczędzi miejsce i fajnie wygląda. Łóżko może równocześnie pełnić rolę regału i podpierać biurko. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że wszystko jest w zasięgu ręki.


Towarzyski nastolatek potrzebuje mieć warunki do przyjmowania gości. Tapicerowana ściana za łóżkiem sprawi, że miejsce nocnego wypoczynku przeistoczy się w całkiem wygodną kanapę.


Znaczna część dorastających nastolatków uwielbia spać. Łóżko to też świetne miejsce do nauki. Nic więc dziwnego, że duże i wygodne posłanie staje się najważniejszym zagadnieniem, nawet gdyby miało zająć prawie cały pokój...

Zdjęcia: houzz

1 komentarz:

  1. Funkcjonalny i ładny pokój dla nastolatka jest naprawdę ważną sprawą. Nastolatek kształtuje swoje ja i potrzebuje miejsca do wyrażania siebie. Ja dodałabym jeszcze inny element do pokoju pościel dla nastolatka! Tak pościel z ulubionym bohaterem. Pościel można kupić tutaj https://zaira.pl . Dziecko ma silną potrzebę identyfikacji i każdy sposób jest dobry

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...