21 października 2013

TOP DESIGN Z DREWNA

Pierwsze  drewniane zabawki dla dzieci powstawały, kiedy ludzie mieszkali jeszcze w jaskiniach i polowali na dziką zwierzynę. Drewno było jednym z głównych materiałów do produkcji zabawek jeszcze przez wiele tysięcy lat. Dopiero niedawno, kiedy świat zalały tanie, plastikowe zabawki masowej produkcji, drewniane cudeńka stały się towarem luksusowym. Zwłaszcza te dobrze zaprojektowane i dopracowane w każdym calu przez designerów z różnych zakątków świata. 

Niedawno (TU) pisałam o naszych ulubionych zabawkach z drewna, dziś chciałam pokazać kilka dizajnerskich drewnianych zabawek, które chętnie kupiłabym swoim dzieciom.
NoliNoli to niewielka amerykańska manufaktura, wykonująca najwyższej jakości drewniane zabawki. Swoją nazwę zawdzięcza niewielkiej rybackiej wiosce "Noli" i japońskiemu wyrażeniu "Noli", używanego na określenie, czegoś, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. 
Dla Buchi  pracują świetni japońscy designerzy i rzemieślnicy, którzy całe serce wkładają, by finalny produkt był piękny, wytrzymały i dawał radość dzieciom w każdym wieku.


Szpital z drewna wymyśliła japońska dizajnerka Hikaru Imamura. Oczarował mnie od pierwszego wejrzenia:) Szkoda, że nie da się go po prostu kupić...
W zasięgu ręki są za to piękne drewniane zabawki od MUJI, będące kwintesencją japońskiego stylu życia. Zachwycają jakością wykonania i prostotą. Zabawki od Muji mają też niewątpliwie wysokie walory edukacyjne. Moimi faworytami są zestawy klocków z różnych miast. Na zdjęciach powyżej zestaw Paryż i Londyn.
Kilka pięknych drewnianych dodatków w pokoju dziecka? Wybrałabym śliczne zwierzaczki-wieszaczki i organizer na biurko od greckiej projektantki Julee Vee.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...