23 października 2013

MAŁY POKOIK DLA DZIECKA: POMYSŁY, INSPIRACJE


Pokój dziecka jest dla niego bardzo ważny. To miejsce, gdzie maluch spędza mnóstwo czasu bawiąc się, ucząc i odpoczywając. Musi być dobrze urządzony! Idealnie, kiedy pokój dziecięcy ma 15-20 metrów kwadratowych. Jednak często musimy zagospodarować znacznie mniejszą przestrzeń i nawet na 7-8 metrach kwadratowych zmieścić łóżko, biurko, szafę, regał i jeszcze zostawić trochę wolnej przestrzeni na zabawę.

Im mniejsza powierzchnia, tym ważniejsza staje się starannie przemyślana aranżacja. W małym pokoiku musi zostać wykorzystany nie tylko każdy metr kwadratowy, ale i każdy metr sześcienny przestrzeni! 

Oto kilka inspirujących pomysłów urządzenia małego dziecięcego pokoiku :


via: kidskamers

Niemowlak nie ma zbyt dużych wymagań. Jeśli jest mu ciepło, a w pobliżu widzi rodziców i czuje ich obecność zazwyczaj jest zadowolony. Rzadko też urządzamy pokój specjalnie dla niemowlaka. Najczęściej bobas śpi w sypialni rodziców. Jeśli jednak mamy możliwość i ochotę urządzić osobny, choćby malutki pokoik dla dzidziusia pamiętajmy o wygodnym fotelu... Pewnie niejedną noc przyjdzie nam w nim spędzić. Doskonale sprawdzą się mocne wzorzyste tapety lub naklejki na ścianie w pobliżu łóżeczka lub kołyski. Najlepsze kolory, stymulujące wzrok noworodka to czarny, biały i czerwony. 


Namiastka pokoiku? Dwupiętrowa zabudowa mieści łóżko, szuflady, półki i bezpieczny kącik zabaw dla maluszka. 

via: easyliving


via: houzz

Spanie na wysokości (zobacz też TU) zawsze uwalnia kilka metrów kwadratowych podłogi. Schodki, czy drabinkę możemy wykorzystać, jako dodatkową przestrzeń na przechowywanie ubrań, książek i zabawek
Nawet niewielkie uniesienie łóżka (na 80-100 cm) wystarczy, by zmieścić pod nim sporą szafę z półkami i szufladami na ubranka i zabawki. Zabudowę można poszerzyć o funkcję małego biurka.

via: houzzvia: houzz

Jeśli nie lubimy wysokich łóżek,lub boimy się, że dziecko spadnie, warto umieścić pod łóżkiem szuflady, czy dobudować w nogach łóżka regał . Doceńmy też przestrzeń nad oknem z pewnością zmieści się tam cała kolekcja książek i rzadziej używanych gier i zabawek.


via: houzz

via: houzz

W małych pokoikach starszych dzieci sprawdzi się meblościanka. Dobrze przemyślany ciąg półek i szafek z wbudowanym biurkiem naprawdę może fajnie wyglądać .

Starajmy się też optycznie powiększyć małą przestrzeń. Pomalujmy jedną ze ścian ciemniejszym, żywym kolorem, naklejmy na ścianę naklejki, czy fajną fototapetę. Dobrze urządzony malutki pokoik może być funkcjonalny, przytulny i sprawiać wrażenie przestronnego.

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie polecamy fototapety do pokoju dziecięcego, są świetnym sposobem na ożywienie przestrzeni w kreatywny sposób :) Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie z myślą o dzieciach przygotowaliśmy specjalną kolekcję wzorów

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli mamy mały pokój to łóżko na komodzie, łóżko piętrowe z biurkiem lub szafą etc. Takie meble pozwalają na optymalne zagospodarowanie powierzchni i przestrzeni.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...