6 sierpnia 2013

ELS COLORS - PRZEDSZKOLE W BARCELONIE


Przedszkole Els Colors w Barcelonie zaprojektowała grupa projektowa  RCR Arquitectes. Oko przykuwają soczyste kolory elewacji, wybijające się na tle otaczających budynków. Filtrujące światło okładziny z kolorowego szkła tworzą prostopadłościenne bryły, które mieszczą sale poszczególnych grup. Największa z nich to hall wejściowy i pomieszczenia ogólnodostępne.

via: adgnews

via: adgnews

via: adgnews

Podobnie, jak w przedszkolu Pabla Nerudy w Madrycie (patrz TU), czy budynku przedszkola El Chaparral w Granadzie (patrz TU), światło odgrywa w budynku przedszkola Els Colors kluczową rolę. Dzięki zastosowaniu transparentnych, barwnych powłok, kolorowe cienie tworzą niezwykłą atmosferę wnętrz dla dzieci.

via: adgnews

via: adgnews

via: adgnews

Budynek ma prostą, minimalistyczną formę i przejrzystą konstrukcję - żelbetowe stropy podpierają stalowe słupy, jednak zastosowanie szklanych okładzin również we wnętrzu, powoduje wrażenie nierzeczywistości.
via: adgnews

via: adgnews

via: adgnews

Wielość odbić, załamań światła, połączenie szkła barwionego i przejrzystego oraz powstające przez to złudzenia optyczne zastanawiają mnie, czy dzieci nie czuja się w tym pięknym budynku trochę zagubione?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...