23 kwietnia 2013

PODWÓJNY+ POKOIK

Bardzo często, nie ma możliwości, by każde dziecko miało swój własny pokój. Odpowiednia aranżacja wnętrza dla dwójki, czasem nawet trójki dzieci, może być inspirującym wyzwaniem. Są dobre strony takiej sytuacji. Rodzeństwo, które ma wspólny pokój jest ze sobą bardziej związane i musi nauczyć się wrażliwości na drugiego człowieka. Nie zawsze łatwo jest znosić czyjeś humory, sprzątać po kimś, ale to najlepsza szkoła życia. Przecież wszyscy mamy nadzieję, że nasze dzieci kiedyś założą szczęśliwe rodziny i będą żyły we wspólnocie z innymi... Spójrzcie na kilka przykładów aranżacji wspólnego pokoju dla rodzeństwa.

W małym pokoju najlepiej sprawdzają się piętrowe łóżka. Jeśli mamy świadomość, że to rozwiązanie docelowe, warto zainwestować w dobrze zaprojektowaną zabudowę, którą wykona stolarz. Z pewnością oprócz miejsca do spania, uda się wygospodarować przestrzeń na przeróżne schowki i półeczki. Fajnie wykonane łóżko o ciekawej formie bardzo uatrakcyjni pokoik dzieci. Radziłabym jednak, nie inwestować zbyt dużo pieniędzy w łóżko, z którego dzieci szybko mentalnie wyrosną. Lepiej postawić na prostotę i uniwersalne kolory. Odradzam róż. Wiem, że trzy i czteroletnie dziewczynki go uwielbiają, ale zwykle sześciolatki już mniej... Lepiej kupić dodatki  w kolorze, które aktualnie lubi dziecko.
Jeśli możemy przeznaczyć dla dzieci duży pokój, warto wydzielić im, choćby optycznie, przestrzeń. Dzięki temu, będą czuły, że każdy ma swoje miejsce na wyłączność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...