25 kwietnia 2013

ORDRUP SCHOOL W DANII

Kompleksowy projekt wnętrz dla Szkoły Podstawowej Ordrup (Gentofte, Dania) został wykonany w 2006 przez biuro Bosch & Fjord (od 2011 roku dwie oddzielne pracownie Rosan Bosch oraz Rune Fjord). Projektanci tak kreowali przestrzeń, aby stworzyć optymalne warunki do zróżnicowanego nauczania i kreatywnego myślenia dzieci w wieku 6-12 lat. Oparli się na założeniu, że wszyscy ludzie są różni i mają zupełnie inne wymagania, a potrzeby dziecka w przeciągu 6 lat nauki w szkole podstawowej zmieniają się diametralnie. 

Strefa dzieci młodszych, podążając za potrzebami sześciolatków, pozwala im być w ciągłym ruchu.

Starsze dzieci przebywają wspólnie, pracują w grupie, ale ciekawa forma stołu pozwala im również na indywidualną pracę.

Nastolatki uczą się pracować indywidualnie i rozwiązywać wspólnie zadania, ruchome stoły pozwalają na różnorodne formowanie przestrzeni.


Wielofunkcyjne sale, mają wydzielone kąciki, najlepiej trafiające w potrzeby dzieci w różnym wieku, stwarzając możliwość wspólnej obecności dzieci młodszych i starszych podczas nauki. Dzieci mają stworzone różnorodne scenografie, które mogą same zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb. Dużo jest ruchomych elementów, mebli na kółkach, dywanów o organicznych kształtach, które można położyć, aby wydzielić mijsce do zabawy lub nauki. Dzieci mają możliwość wyrażania swych emocji w ruchu. Wnętrza szkoły zostały wykorzystane, jako aktywne narzędzie nauki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...